дома Балкан Сириска авиокомпанија од јуни сака летови за Белград

Сириска авиокомпанија од јуни сака летови за Белград

366
0
АКЦИЈА

Спрема тврдењата на порталот aviatica.rs, сириската компанија “Чем Вингс” (Cham Wings) сака од 1. јуни оваа година да ги поврзе со директен лет Дамаск и Белград.

Се наведува дека во планот се три летови неделно – понеделник, среда и петок, со авион “Erbas A320” со 156 патнички места.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here