дома Живот Натали Портман нема да оди на додлбите на Еврејскиот оскар

Натали Портман нема да оди на додлбите на Еврејскиот оскар

435
0
АКЦИЈА

Церемонијата на доделбата на наградите “Генесис”, таканаречениот Еврејски оскар, закажана за јуни оваа година, откажана е по што добитничката, американската глумица, родена во Ерусалим, Натали Портман најави дека нема да учествува во светлото на “новите случувања”.

Фондацијата на наградите “Генесис” соопшти дека им е многу жал заради тоа.

Наведено е дека представник на актерката ги обавестил дека “неодамнешните случувања во Израел се многу вознемирувачки за неа и таа не би се чуствувала добро да учествува на било кое јавно случување во Израел”, пренесоа тамошните медии.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here