дома Живот Меланија Трамп блескаво ја копира Мишел Обама и стана најпопуларна личност во...

Меланија Трамп блескаво ја копира Мишел Обама и стана најпопуларна личност во Белата куќа

464
0
АКЦИЈА


Првата дама Меланија Трамп носи конверс за време на јавните настапи.
Меланија Трамп беше забележана со носење на патики од Конверс кои продаваат за помалку од 50 долари.
Мишел Обама исто така беше обожавател на носење на Конверс – а Трамп не е непознат за повторување на нејзиниот изглед.
Создавањето на подостапен стил како Обама се покажа како брилијантен политички потег за Трамп.
Забележан: Меланија Трамп носи бренд за луѓето – Конверс патики.

Првата дама донираше пар бели Чак Тајлор, кој чинеше помалку од 50 долари за време на посетата на Флорида во септември. Во ноември, кога таа беше домаќин на учениците во Кујната градина во Белата куќа, Трамп носеше $ 65 Converse Jack Purcell патики.

Овие прифатливи чевли се далеку од $ 675 Христијански Louboutins кои ги носеше на Националната конвенција на републиканците и на сандалите на Рене Кавила во износ од 1.150 долари, кои таа ги исполнуваше со хуманитарна работа.

Но, ова не е прв пат првата жена да носи пар на Конверс. Мишел Обама го освои брендот на достапни обувки на Ролството на роденденот на Белата куќа во 2016 година и повторно на Денот на потпишувањето на колеџот на МТВ во 2017 година

Мишел Обама носи црна Конверс во 2016 година во Белата куќа. RTNLynch / MediaPunch / AP
Трамп уште еднаш извлекува закачалка од гардеробата на поранешната прва дама. Не е непознат за копирање на Обама, Трамп, исто така, го преслика нејзиниот прифатлив стил кога ја преработуваше 75-тото копче на J.Crew (омилен бренд од Обама) на Денот на благодарноста.

Сето тоа е дел од рамнотежата што таа ја владее кога ги поврзува високо-модните брендови со повеќе споделени парчиња за јавни настапи. Замена на високи потпетици за сите ѕвезди е уште еден брилијантен потег во нејзината политичка играчка.

Една неодамнешна анкета на Економист-Југов покажа дека одобрението на Меланија Трамп е зголемено на 48 отсто, што се зголеми од 44 отсто поволност што таа ја одржа во исто време минатата година. Таа е официјално заземена на местото како најпопуларна Трамп во Белата куќа, пренесувајќи го претседателот Доналд Трамп, чиј рејтинг е 43 отсто, а втората најпопуларна женска Трамп, Иванка, чиј рејтинг се намалил од 44 на 41 отсто.

Всушност, таа е единствената членка на Трамп која има повисока поволна од неповолниот рејтинг. Значи изгледа како да се плаќа да инвестира во повеќе пристапен стил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here