дома Свет Кинезите во преговори со Бразилците за влез во Петробас

Кинезите во преговори со Бразилците за влез во Петробас

432
0
АКЦИЈА

Бразилската државна нафтена компанија Петробас се ближи до договор спрема кој кинеската корпорација Чајна Нешнл Петролеум (ЦНПЦ) ќе инвестира во една рафинерија во замена за сирова нафта, јавува ројтерс повикувајќи се на два извора упознати со преговорите.

Кина така потенцијално ќе го добие првиот погон за преработка на нафта во една од Америките, додава британската агенција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here