дома Србија Србија бара екстрадиција на Морина

Србија бара екстрадиција на Морина

452
0
АКЦИЈА

Министереството за правда на Србија и упати денес на Иатлија молба за екстрадиција на Албанецот Исмаил Морина, кој се сомничи оти на утакмицата на репрезентациите на Србија и Албанија во Белград 2014. година пуштил дрон со знамето на “Голема Албанија”.

Со молбата на италијанските надлежни органи им е проследена и претечката документација против Морина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here