дома Балкан Грција: До утре сабајле штрајк во траектниот соoбраќај

Грција: До утре сабајле штрајк во траектниот соoбраќај

516
0
АКЦИЈА

Траектите кои сообраќаат меѓу островите на копнениот дел на Грција, останаа денес во пристаништата заради 24-часовниот штрајк организиран заради реформите во тој сектор.

Траектите ќе останат во пристаништата до утре во 6.00 часот сабајле, пренесе АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here