дома Балкан Могерини: Во корист на ЕУ зајакнувње на соработката со земјите од Западен...

Могерини: Во корист на ЕУ зајакнувње на соработката со земјите од Западен Балкан

456
0
АКЦИЈА

Шефицата на дипломатијата на Европската унија Федерика Могерини оцени синоќа оти е во интерес на ЕУ и земјите членики да ја зајакнат соработката со земјите од Западен балкан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here