дома Црна Гора Мило Ѓукановиќ претседател на Црна Гора

Мило Ѓукановиќ претседател на Црна Гора

434
0
АКЦИЈА

Спрема најновите податоци на ДИК, а на основа на 97,23 обработен матријал актуелниот претседател на владеачката ДПС, Мило Ѓукановиќ, на претседателските изботи освоиo 54,15 проценти од гласовите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here