дома Србија К. Митровица: Графити со ликот на Ивановиќ три месеци од убиството

К. Митровица: Графити со ликот на Ивановиќ три месеци од убиството

405
0
АКЦИЈА

На поедини згради во Косовска Митровица сабајлево се појавија графити со ликот на убиениот лидер на Граѓанската Иницијатива СДП Оливер Ивановиќ, на денот кога се навршуваат три месеци од неговото убиство.

Истрагата за убиството ја води косовското Специјално тужителство, а до денес не е познато да ли истрагата има било каков разултат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here