дома Свет Кина и Јапан ги обновија економските преговори

Кина и Јапан ги обновија економските преговори

413
0
АКЦИЈА

Кина и Јапан ги обновија денс еконоските преговори на високо ниво, по застојот од скоро осум години. Двете страни, предводени од министрите за надворешни работи, се состанале во Токио на четвртиот Јапонско-кинески економски дијалог на високо ниво, од кои првиот од таков вид е одржан во август 2010. година, пренесува АП

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here