дома Балкан Црна Гора денес бира претседател

Црна Гора денес бира претседател

458
0
АКЦИЈА

Подгорица – Во Црна Гора сабјлево во седум часот се отворени бирачките места за претседателските избори, во кои учествуваат седум кандидати.

Бирачките места ќе бидат отворени до 20 часот, а гласачко право во Црна Гора имаат 532.599 граѓани

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here