дома Свет Трамп за Коми: Ќе остане запаметен како најолш директор во историјата на...

Трамп за Коми: Ќе остане запаметен како најолш директор во историјата на ФБИ

465
0
АКЦИЈА

Претседателот на САД Доналд Трамп го потфати на Твитер бившиот директор на Федералното истражно биро (ФБИ) Џејмс Коми, нарекувајќи го “најлош директор на ФБИ во историјата”.

Трамп го нападна бившиот директор на ФБИ пред излезот на комиевата автобиографија во вторник и пред емитувањето на неговото интервју на телевизијата АБЦ.

“Лигавиот Џејмс Коми, човек кој стално лошо завршува и не работи добро (не е паметен), ќе остане запаметен како НАЈЛОШИОТ директор на ФБИ во историјата, за сега”, наведе Трамп во еден од своите твитови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here