дома Балкан Словенија потпиша договор со Гаспром за снабдување со гас

Словенија потпиша договор со Гаспром за снабдување со гас

455
0
АКЦИЈА

Претставници на Словенија и руската гасна компанија Гаспром потпишаа петгодишен договор за снабдување на таа земја со гас, со кој се предвидува увоз на руски гас од околу 600 милиони кубни метри годишно.

Вредноста на договорот, меѓутоа, не е обелоденета, пренесува словенечката агенција СТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here