дома Свет Силното невреме во САД однесе четири животи

Силното невреме во САД однесе четири животи

471
0
АКЦИЈА

Ширум централниот дел на САД веат озбилни метежи кои донесоа силни ветрови, снег, дожд и град, а однесоа четири животи и предизвикаа пречки во воздушниот и патниот собраќај.Како пренесува АП, на меѓународниот аеродром Сент Пол во градот Минеаполис во Минестота, одложени се сите летови во сабота заради невремето кое го оневозможило чистењето на пистата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here