дома Свет Путин: Нови евентуални напади над Сирија би довеле до хаос во меѓународните...

Путин: Нови евентуални напади над Сирија би довеле до хаос во меѓународните односи

358
0
АКЦИЈА

Рускиот претседател Владимир Путин предупреди денес дека евентуални нови ракетни удари над Сирија би довеле до хаос во меѓународните односи.

Путин тоа го рекол во разговорот со иранскиот претседател Хасан Рохани, соопшти Кремљ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here