дома Свет Папата Франсис: Правдата и мирот да победат

Папата Франсис: Правдата и мирот да победат

449
0
АКЦИЈА

Папата Франсис ги повика денес светските лидери да вложат напори во воспоставување на мирот во Сирија, истакнувајќи дека е длабоко вознемирен заради изостанувањето на договорот за заеднички план за окончување на крвопролитијата.”Повторно апелирам до сите политички лидери, правдата и мирот да победат”, рече папата во неделното обраќање кон верниците на плоштадот Свети Петар, пренесе агенцијата ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here