дома Вести ВИДЕО: Има мртви во Иранската база во Алепо, Сирија

ВИДЕО: Има мртви во Иранската база во Алепо, Сирија

475
0
АКЦИЈА

Експлозија во иранската воена база на планината Азан во јужниот дел на Алепо започна.
Според првичните информации, 20 официри ги загубиле своите зивоти. Исто така се наведува дека има многу повредени, пишува на Твитер новинарот, Ахмет Созен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here