дома Свет Руската војска: Сирија оборила 71 од 103 крстаречки ракети

Руската војска: Сирија оборила 71 од 103 крстаречки ракети

1014
0
АКЦИЈА

Сирискиот систем за воздушна одбрана, произведен во Советскиот сојуз, обори 71 од 103 крстаречки ракети, кои ги испалиле САД и нивните сојузници, изјави денес генерал-полковникот на руската војска Сегеј Рудској.

Танјуг

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here