дома Свет Ники Хејли:Ако се доволно луди нека не тестираат

Ники Хејли:Ако се доволно луди нека не тестираат

718
0
АКЦИЈА

Њујорк – САД се “спремни како пушка” повторно да ја нападнат Сирија, доколку владата на претседателот Башар Ал Асад повторно одлучи да искористи хемиско оружје, рече амбасадорката на САД во УН Ники Хејли на денешната седница на Советот за безбедност на УН.

“Уверени сме дека ја осакативме програмата за хемиско оружје на Сирија. Спремни сме да продолжиме со притисокот, ако се доволно луди нека не тестираат”, рече таа, пренесува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here