дома Свет Меркел ги подржа воените удари над Сирија

Меркел ги подржа воените удари над Сирија

529
0
АКЦИЈА

Германската канцеларка Ангела Меркел денес ги подржа воздушните удари на САД, Франција и Велика Британија над Сирија како “неопходна и адекватна” акција, како би се предупредила Сирија повторно да не користи хемиско наоружување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here