дома Свет Ле Дријан: Нови напади повторно, ако Сирија ја прејде црвената линија

Ле Дријан: Нови напади повторно, ако Сирија ја прејде црвената линија

526
0
АКЦИЈА

Целите на меѓународните удари над Сирија се исполнети и во оваа фаза не се планирани нови напади, но сириската влада би требало да знае дека нови удари би можеле да бидат во план доколку Дамаск повторно ја прејде “црвената линија”, односно употреби хемиско оружје, рече денес францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан

Танјуг

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here