дома Свет Кипар се дистанцираше од британските удари над Сирија

Кипар се дистанцираше од британските удари над Сирија

485
0
АКЦИЈА

Кипар денеска се дистанцираше од воздушните напади на Британија на сириските цели, соопштувајќи дека не биле однапред обавестени за акцијата изведена од британската база на тој медитерански остров, ниту биле вмешани во нападот. Четири млазни авиони “торнадо” на британските воздушни сили од базата Акротири на Кипар испалиле проектили во правец на воен објект во близина на Хомс, каде е утврдено оти Сирија чува хемикалии, соопшти претходно британското Министерство за одбрана

Танјуг

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here