дома Свет Гутереш побара воздржаност

Гутереш побара воздржаност

477
0
АКЦИЈА

Генералниот секретар на УН Антонио Гутереш побара денес од сите држави да се “воздржат во овие опасни услови и да не донесуваат до ескалација и влошување на веќе и онака напатениот сириски народ”. Тој на седницата на Советот за безбедност на УН рече дека меѓународните истражувачи во Сирија се спремни да го посетат местото на нападот во Дума, градот во Сирија, заради кој САД, Франција и Велика Британија ја нападнаа Сирија,

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here