дома Србија Шефот на француската дипломатија во Белград, наскоро и Макрон

Шефот на француската дипломатија во Белград, наскоро и Макрон

497
0
АКЦИЈА

БЕЛГРАД – Шефот на фрнцуската дипломатија Жан-Ив Ле Дријан ќе биде гостин денес во Белград, а посетата е дел од припремата за доаѓањето на францускиот претседател Емануел Макрон во Србија подоцна во текот на годината.

Макрон ќе биде првиот француски претседател во посета на Србија по 17 години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here