дома Свет Сириската влада ја превзема контролата над Гута

Сириската влада ја превзема контролата над Гута

517
0
АКЦИЈА

Знамето на сириската влада поставено е над градот Дума, на последната побуненичка зона блиску до Дамаск, што означува дека властите на претседателот Башар Ал Асад превземаа полна контрола над источна Гута, соопшти руската војска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here