дома Свет Берлин рече не за можната војна акција во Сирија

Берлин рече не за можната војна акција во Сирија

794
0
АКЦИЈА

Берлин – Германската канцеларка Ангела меркел денеска ја исклучи можноста за учество на Германија во војните напади на Сирија.

Германија, спрема нејзините зборови, нема да учествува во војни акции против Сирија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here