дома Свет Русија: Израел е одговорен за нападот врз сириската база Т-4

Русија: Израел е одговорен за нападот врз сириската база Т-4

530
0
АКЦИЈА

Руската армија тврди дека два израелски авиони Ф-15 извршиле напад врз сириската воздухопловна база Т-4 во провинцијата Хомс.

Руското МНР нагласува дека израелските авиони извршиле напад во кој загинаа најмалку 14 луѓе, преку либански воздушен простор и дека сирискиот систем за ПВО соборил пет од осум испукани ракети.

Портпарол на израелската армија засега не сакаше да ги коментира тврдењата на Москва.

МИА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here