дома Балкан Вучиќ денес од Мостар експресно одговори на заканите од Тачи

Вучиќ денес од Мостар експресно одговори на заканите од Тачи

807
0
АКЦИЈА

Не сакам да се занимавам со пушки и оружје како Тачи, тој нека го прави тоа. Но неговите пушки не ја разорија Србија, туку некои авиони. А наше е да водиме политика на мир“, рече Вучиќ за новинарите во Мостар.

Србија има политика на мир и нема да се занимава со никакви пушки како некои други, му порача денес претседателот на Србија на Хашим Тачи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here