дома Балкан Авионите на Србија од денес ќе го надлетуваат југот на државата

Авионите на Србија од денес ќе го надлетуваат југот на државата

1139
0
АКЦИЈА

Министерството за одбрана на Србија соопшти денеска дека авионите на Војската на Србија од денес до 5. април ќе го надлетуваат југот на Србија.

Авионите ќе го надлетуваат во попладневните и вечерните часови подрачјето на југот на Србија.

Како наведуваат во министерството, надлетувањето се врши во рамките на летачката обука.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here