дома Балкан Српските тенкови на пат кон Косово (Видео)

Српските тенкови на пат кон Косово (Видео)

596
0
АКЦИЈА

На социјалните мрежи се појави видео од Србија на кое се гледа како товарен воз носи голем број на тенкови, други оклопни возила и тешка механизација.

Луѓето кое го снимале ова видео коментираат дека тенковите се движат кон Косово.

Дали се работи за редовни активности на Српската армија или за некоја вежбовна активност останува времето да покаже.

Погледнете на следниов линк:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here