дома Свет Свекорот на Пипа Мидлтон оптужен за силување на малолоетнички

Свекорот на Пипа Мидлтон оптужен за силување на малолоетнички

449
0
АКЦИЈА

Свекорот на Пипа Мидлтон, помладата сестра на Кејт Мидлтон која е сопруга на принцот Вилијам, француското правосудство го оптужи за силување малолетничка, се дознава од правосуден извор. Дејвит Метјуз е од вторникот во притвор во Парис.

Во четвртокот Метјуз (70) е оптужен дека како надредена особа ја силувал малолетничката, прецизираше тој извор и ги потврди информациите на радио Европа 1.

Се работи за збивање од 1998. и 1999. годинa, a тужбата е поднесена 2017.

Пипа Мидлтон во мај 2017 се омажи за финансискиот стручњак Џејмс Метјуз, синот на Дејвит Метјуз богат управник на инвестициони фондови, бивш пилот и наследник на шкотската титула “Laird od Glen Affric”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here