дома Балкан Вучиќ му порача на Харадинај: „Немој да се силиш”

Вучиќ му порача на Харадинај: „Немој да се силиш”

538
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска му порача на Харадинај дека не треба да „се сили”.

– Да се формира СЗО, ние исполнивме се што ветивме, уште колку да чекаме? Ќе почекаме да видиме дали се лажговци и манипулатори, се надевам Тачи и Харадинај ќе го исполнат ветеното, вели тој.

Вели скеогаш се моќни и јаки со спонзорите, но дека колку и да се силат, тие ќе го чуваат мирот и стабилноста.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here