дома Албанија Баша: Нема компромис додека Рама не си отиде

Баша: Нема компромис додека Рама не си отиде

380
0
АКЦИЈА
Љуљзим Баша

Лидерот на опозиционата албанска демократска партија Љуљзим Баша порача дека политичко решение за кризата во земјата нама да има се додека оние кои се огрешиле во изборниот процес не бидат позади решетки, повторувајќи дека албанскиот премиер Еди рама мора да си отиде.

На синоќешниот протест на албанската опозиција во Тирана Баша рече дека ако бидат одржани избори на 30 јуни, дека тоа ќе биде политички погреб за Еди рама.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here